کمر درد دارید؟ شاید به عارضه کف پای صاف مبتلا هستید!

clinic clinic

کف پا ی صاف
درمان غیر جراحی انواع عارضه های ارتوپدی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی برای اولین بار در کلینیک ما
 • آیا داشتن کف پای صاف می تواند باعث مشکلات کمر شود؟

  کمردرد یک بیماری شایع است که افراد را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.

  اگر چه عوامل دیگری می توانند علائم کمر درد را تشدید کنند. اما خوشبختانه، گزینه‌های درمانی برای این نوع کمردرد وجود دارد، به شرطی که قبل از بدتر شدن اوضاع، به آن رسیدگی شود.

  چگونه صافی کف پا و کمردرد با هم ارتباط دارند؟

  کف پای بیمار

  مشخصه صافی کف پا این است که پاهای شما دارای قوس است که باعث می شود کل کف پای شما هنگام راه رفتن با زمین تماس پیدا کند. افرادی که کف پای صاف دارند، 50 درصد بیشتر از افرادی که دارای قوس‌های معمولی یا قوس بلند هستند، کمردرد را تجربه می کنند، در حالی که عوامل دیگری مانند شیوه زندگی و شرایط ؛ علائم را تشدید می‌کند.

  صافی کف پا در نوزادان و کودکان کوچک ،طبیعی است، اما معمولا در سنین ۲ تا ۳ سالگی خود را اصلاح می کند. با این حال، ژنتیک و رشد ناقص در دوران کودکی می‌تواند باعث شود که این وضعیت تا زمانی که بالغ شوند ادامه یابد،

  صافی کف پا ، همیشه یک پدیده ارثی نیست .و ممکن است در بزرگسالی اتفاق بیفتد. چند نمونه از این عارضه ها را در پاراگراف بعد میبینیم

  پارگی تاندون در ساق پا

  استخوان های شکسته

  روماتیسم مفصلی

  آسیب عصبی

  چرا صافی کف پا باعث مشکلات کمر می شود؟

  کف پای سالم

  بدن ما ترکیبی به هم پیوسته از ماهیچه ها، تاندون ها و بافت میباشد. هنگامی که یک قسمت از بدن ما حرکت می کند، بقیه قسمت های آن با خم شدن یا انقباض، خود را نشان می دهند تا عملی انجام شود . پیاده روی یکی از بهترین مثال ها در این مورد است: شما در حین راه رفتن، تمام وزن خود را روی پاهای خود می گذارید. پاها ضربه را مهار می کنند و ستون فقرات به عنوان تکیه گاه اصلی که شما را به حالت ایستاده نگه می دارد ؛ عمل می کند.

  این سیستم به هم پیوسته است و میتواند دلیل اصلی کمردرد شود. به این معنی است که مچ پاهای شما ،هم تراز نیستند، که باعث می شود مفاصل پا و ساق شما به طور متفاوتی به هم متصل شوند. و این روی مفاصل زانو و باسن شما تاثیر می گذارد، که بر نحوه راه رفتن شما تاثیر خواهد داشت. این تغییر وضعیت اکنون بیشتر وزن را بر روی کمر شما قرار می دهد، که برای تحمل این فشار طراحی نشده.

  این فشار اضافی ؛ وضعیت شما را تغییر می دهد، به این معنی که ممکن است هنگام راه رفتن تمام نیمه پایینی خود را به یک سمت منحرف کنید. این ،فشار زیادی به مفاصل شما وارد می کند که می تواند شما را به شرایطی مانند آرتریت مبتلا کند.

  به غیر از کمردرد، سایر علائم صافی کف پا ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  خستگی، به خصوص در ناحیه پا

  تورم در قسمت داخلی پا

  حرکت دردناک پا

  اگر هر یک از علائم بالا را تجربه کردید، پیشنهاد می کنیم به نزدیکترین متخصص پا یا ارتوپد عمومی مراجعه کنید.

  چگونه کمردرد ناشی از صافی کف پا را درمان کنیم؟

  کفی طبی اختصاصی

  ارتز ها

  ارتزها ،حمایت کننده های مخصوص همه قسمت های بدن هستند که مشکلات پا، زانو یا کمر را درمان می کنند.

  نکته ای که باید در نظر داشت این است که کفش های موجود در فروشگاه ها ارتز نیستند. ارتز همیشه به صورت اختصاصی برای بیمار طراحی می شود. برخی از کفش‌های موجود در بازار، ممکن است به عنوان کفش‌های ارتوتیک معرفی شوند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که بدون تایید پزشک برای شما مناسب باشند.

  اضاف وزن


  چاقی میتواند اثرات کمردرد مربوط به کف پای صاف را تشدید کند، بنابراین پزشک ممکن است به شما توصیه کند که با رژیم غذایی و ورزش ؛ وزن کم کنید. این روش ممکن است بیشتر از ارتز طول بکشد تا به شما نتیجه بدهد، اما اگر بیش از حد معمول ؛اضافه وزن دارید، یکی از موثرترین راه حل های موجود میباشد.

  فیزیوتراپی

  پزشکان اغلب تمرینات کف پای صاف را به افرادی که کمردرد شدید یا طولانی مدت دارند ، توصیه میکنند.

  تمریناتی برای اصلاح قوس های افتاده، بهبود وضعیت بدن هنگام ایستادن یا راه رفتن و کاهش درد.

  ممکن است پزشک از شما بخواهد که در دو جلسه اول به کلینیک بروید و تمریناتی را تجویز کند که می توانید در خانه انجام دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  درمان غیر جراحی انواع عارضه های ارتوپدی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی برای اولین بار در کلینیک ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *