کلاه فرم دهی چیست و چه کاربردی دارد؟

clinic clinic

کلاه فرم دهی چیست و چه کاربردی دارد؟
درمان غیر جراحی انواع عارضه های ارتوپدی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی برای اولین بار در کلینیک ما
 • کلاه فرم دهنده سر نوزاد

  کلاه درمانی برای اصلاح آرام شکل جمجمه نوزادان در طول زمان استفاده می شود. جمجمه نوزادان تازه متولد شده صفحات نرمی با فاصله بین آنهاست. با رشد کودک، این صفحات رشد می کنند، به تدریج سفت می شوند و به هم گره می خورند.

  گاهی اوقات وقتی نوزاد در همان حالت می خوابد، صفحات نرم ممکن است یک نقطه صاف یا ظاهر ناهموار ایجاد کنند. این بیماری شایع پلاژیوسفالی نامیده می شود و برای مغز کودک شما خطرناک نیست. اگر این عارضه به خودی خود برطرف نشد، ممکن است پزشک اطفال تغییر موقعیت، ورزش یا کلاه درمانی را توصیه کند.

  در موارد دیگر، صفحات جمجمه نوزاد خیلی زود یا به روشی غیرعادی به هم می پیوندند. این بیماری، کرانیوسینوستوز، می‌تواند به درمان جراحی با یا بدون کلاه فرم دهی برای اصلاح شکل سر نیاز داشته باشد.

  کلاه فرم دهی چگونه سر فرزندم را اصلاح می کند؟

  کلاه‌های باز قالب‌گیری جمجمه معمولاً از یک پوسته بیرونی سخت با روکش فوم ساخته می‌شوند. فشارهای ملایم و مداوم برای ثبت رشد طبیعی سر نوزاد اعمال می شود و در عین حال مانع رشد در نواحی برجسته و امکان رشد در نواحی صاف می شود.

  کلاه فرم دهی چیست و چه کاربردی دارد؟

  با رشد سر کودک، تنظیمات اغلب انجام می شود. کلاه در اصل فضایی گرد و محکم برای رشد سر فراهم می کند. حتی اگر کودک شما همچنان سر خود را به یک طرف تکیه دهد، کلاه فرم دهی یک بالشتک برای جلوگیری از صاف شدن بیشتر سر ایجاد می کند.

  آیا فرزند من نیاز به کلاه درمانی دارد؟

  اگر کودک شما مبتلا به پلاژیوسفالی تغییر شکل، براکی سفالی یا اسکافوسفالی تشخیص داده شود و کمتر از 12 ماه سن داشته باشد، ممکن است برای اصلاح شکل سر نوزاد، قالب گیری مجدد جمجمه تجویز شود. کلاه فرم دهی باید توسط پزشک مجاز تجویز شود. توجه به این نکته مهم است که همه نوزادان کاندیدای مناسبی برای درمان با کلاه فرم دهی نیستند و مهم است که این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. علاوه بر این، کودکانی که برای اصلاح کرانیوسینوستوز تحت آندوسکوپی قرار گرفته اند، اغلب پس از جراحی برای اصلاح بیشتر شکل سر، کلاه درمانی تجویز می شود.

  آیا کودک من نیاز به استفاده از کلاه فرم دهی در تمام طول روز دارد؟

  بله. ایده پشت کلاه فرم دهی این است که 23 ساعت در روز از آن استفاده می شود. می توان آن را در حین حمام برداشت. بقیه زمان ها، نوزاد شما باید دائماً در کلاه فرم دهی باشد، چه در حال بازی، چه خواب و چه در حال تغذیه. شنیدن این موضوع به عنوان والدین می تواند تکان دهنده باشد، زیرا فکر می کنید کودک ماه های رشد خود را با استفاده از کلاه فرم دهی سپری می کند. چیزی که ما دوست داریم بر آن تاکید کنیم این است که کلاه فرم دهی معمولا برای نوزاد ناراحت کننده نیست.

  فرزند من تا چه زمانی از کلاه فرم دهی استفاده می کند؟

  میانگین درمان با کلاه فرم دهی معمولاً سه ماه است، اما مدت درمان به سن کودک شما و شدت بیماری بستگی دارد. برای اطمینان از تغییر شکل صحیح جمجمه، نظارت دقیق و مکرر لازم است.

  در زمانی که فرزندم تحت درمان با کلاه فرم دهی قرار می‌گیرد، چند وقت یک‌بار باید به پزشک مراجعه کنم؟
  تعداد دفعات ویزیت های بعدی به شدت وضعیت کودک شما بستگی دارد.

  و اما ما در کلینیک ارتوپدی فنی فرا-مرز انواع کلاه های فرمدهی کودکان را بدون قالبگیری و با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی طراحی و میسازیم. این تکنولوژی علاوه بر زیبایی سبکی و راحتی که به آتل کودک میدهد و استفاده از آن را بسیار آسانتر میکند با بالابردن دقت کارایی کلاه را چندین برابر میکند و به شما اجازه میدهد در مدت زمان کمتر نتیجه بسبار بهتری دریافت کنید.

  برای مشاوره و دریافت نوبت جهت ساخت کلاه فرم دهی سر نوزاد میتوانید با شماره های    09172282428   |   02128427021   |  09385282955   تماس حاصل فرمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  درمان غیر جراحی انواع عارضه های ارتوپدی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی برای اولین بار در کلینیک ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *