ساخت پای مصنوعی ( هزینه + مشاوره رایگان + نحوه ساخت)

seo manager

ساخت پای مصنوعی
درمان غیر جراحی انواع عارضه های ارتوپدی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی برای اولین بار در کلینیک ما
 • ساخت پای مصنوعی

  پای مصنوعی اغلب با هدف بازتوانی فرد معلول، بازگرداندن توانایی راه رفتن و بازگرداندن او به جامعه ساخته میشود. پس اگر به دنبال ساخت پای مصنوعی هستید باید به دنبال پایی باشید که هرچه بهتر بتواند راه رفتن شما را شبیه سازی کند.
  برای ساخت پای مصنوعی به چه نکاتی توجه کنیم:
  اصلی ترین نکته ای که باید برای ساخت پای مصنوعی به آن توجه کنید سوکت پای مصنوعی است که در ارتباط با پای مددجو است و مهمترین قسمت پای مصنوعی را تشکیل میدهد. اگر در ساخت پای مصنوعی سوکت مناسب نباشد، پای مددجو را اذیت کند و… با هزینه های زیاد و خرید قطعات گران قیمت نیز نمیتوانید به خوبی از پای خود استفاده کنید.
  ساخت پای مصنوعی برعهده متخصصین ارتز و پروتز است پس تجربه و روش ساخت پای مصنوعی تاثیرگذارترین مورد در ساخت پای مصنوعی است.
  نکات زیر به ترتیب اهمیت در مراحل بعدی قرار دارند:
  1.  سبک بودن پای مصنوعی
  2.  شباهت کیفیت راه رفتن به راه رفتن عادی
  3.  دوام پای مصنوعی
  به یاد داشته باشید که متخصص ارتوپد و پروتئین بهترین کسی است که می‌تواند سایر قطعات متصل به سوکت را برای شما انتخاب کند پس هنگام معاینه اطلاعات صحیح به درمانگر خود داده فرضیه بخواهید که با توجه به میزان هزینه ای که در اختیار دارید قطعات مناسب را برای شما انتخاب کند.

  روش های ساخت پای مصنوعی:

  اگرچه با توجه به نوع قطع عضو روش های ساخت پای مصنوعی متفاوت خواهد بود اما روش مرسوم در ساخت انواع اندام های مصنوعی قالب گیری از اندام باقی مانده است با توجه به نوع اندام مصنوعی و ناحیه قطع عضو انواع قالب گیری متفاوت خواهد بود. در روش قالبگیری متخصص ارتز و پروتز با استفاده از باند گچی اندام باقیمانده را گچ میگیرد. بعد از خشک شدن با باز کردن قالب و پرکردن آن با گچ مخصوص درواقع باقیمانده اندام را به شکل گچی در اختیار خواهد داشت. در اینجا متخصصین ارتز و پروتز با استفاده از ابزار های مختلف، تغییرات لازم روی قالب گچی را انجام میدهند تا برای موادریزی و ساخت سوکت آماده شود.
  نکاتی من جمله استفاده یا عدم استفاده از ژل لاینر و یا نوع آن به شرایط اندام باقیمانده و شرایط بدنی مددجو مربوط میشود که پس از معاینه فرد معلول متخصص ارتز و پروتز آن را تایین خواهد کرد.

  آخرین تکنولوژی ساخت پای مصنوعی در کلینیک ما:

  اگرچه ما در کلینیک ارتوپدی فنی فرا-مرز با استفاده از به روزترین دستگاه های پزشکی روز دنیا تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی را برای ساخت انواع اندامهای مصنوعی به کار گرفته ایم. در این روش ساخت انواع اندامهای مصنوعی پس از معاینات اولیه، با اسکن سه بعدی اندام باقیمانده شروع میشود. سپس پروتزیست کلینیک با استفاده از به روزترین نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی پزشکی روز دنیا اندام مصنوعی مورد نظر را طراحی میکند.
  در ادامه این پروسه فایل طراحی شده به وسیله به روز ترین و دقیق ترین دستگاه های پرینتر سه بعدی پزشکی ساخته می شود. این روش با بالا بردن دقت ساخت اندام مصنوعی و خارج کردن خطاهای انسانی از پروسه ساخت، کارایی اندام مصنوعی را به بیشترین حد ممکن میرساند. به شکلی که اغلب مراجعین در همان روز اول بدون استفاده ار عصا قادر به راه رفتن خواهند بود.
  سوکت ساخته شده با این تکنولوژی به دلیل دقت بالای یک دهم میلیمتر فیتینگ کاملی روی پای بیمار خواهد داشت که باعث میشود بیمار پروتز را جزوی از اندام خود بداند، این فیتینگ از هرگونه فشار نقطه ای و ایجاد ضخم نیز جلوگیری میکند و برای افراد دیابتی تقریبا تنها امید استفاده از اندام مصنوعی است.
  از دیگر مزایای ساخت پای مصنوعی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی میتوان به:
  • سبک تر شدن پای مصنوعی
  • قابلیت تکرار ساخت پای مصنوعی بدون نیاز به اسکن مجدد در مراجعات بعدی
  • قابلیت ساخت پای مصنوعی برای اندام های باقیمانده خاص
  • قابلیت ساخت پای مصنوعی برای افراد با شرایط بدنی خاص
  • سرعت بالای ساخت پای مصنوعی

  پای مصنوعی کربنی چیست؟

  فیبر کربن از مقاومترین مواد ساخته شده در صنعت است. سبکی و مقاومت ورق های فیبر کربن به شکلی است که مهندسین از آنها در بدنه هواپیما، خودرو های فرمول یک و … استفاده کنند.
  فیبر کربن میتواند متریال ساخت بعضی از قسمت های پای مصنوعی مانند پنجه و سوکت باشد.
  پای مصنوعی که از متریال فیبر کربن در ساخت آن استفاده شده باشد به پای مصنوعی کربنی معروف است.
  از مزایای این مدل از پا های مصنوعی سبکی و مقاومت بالا را میتوان نام برد.
  پای مصنوعی که پنجه حربنی داشته باشد با فلکسیبیلیتی بالا به مددجو اجازه انحام فعالیت های سنگین مانند ورزش های توپی و یا کوهنوردی را میدهد.
  از معایب آن نیز میتوان به هزینه بالا تمام شده پای مصنوعی اشاره کرد.

  آیا همه میتوانند از پای مصنوعی کربنی استفاده کنند؟

  استابیلیتی یا ثبات و تحرک یا موبیلیتی دو لبه ی یک شمشیر هستند. هرچقدر استابیلیتی افزایش یابد میزان تحرک پای مصنوعی کاهش می یابد و بالعکس.
  از آنجا که پنجه های کربنی موبیلیتی و تحرک بالایی دارند بالتبع از ثبات کمی برخوردارند. از همین رو گزینه خوبی برای افراد با سن بالا نیستند.

  قیمت ساخت پای مصنوعی چقدر است؟

  دستمزد ساخت پای مصنوعی را تعرفه نظام پزشکی معین میکند و اما قطعاتی که برای پای مصنوعی شما انتخاب میشود با توجه به بودجه شما انتخاب خواهد شد.

  چه کسانی میتوانند از پای مصنوعی استفاده کنند؟

  تقریبا تمام افراد با قطع عضو میتوانند از پای مصنوعی استفاده کنند اگرچه استفاده از پای مصنوعی در بعضی افراد شرایط و نکات خاصی خواهد داشت.
  به یاد داشته باشید هرچه زمان قطع عضو و شروع استفاده از پای مصنوعی کمتر باشد، زمان راه افتادن بیمار نیز کمتر خواهد بود.
  برای انجام مشاوره های تخصصی میتوانید با شماره های ذیل با ما در تماس باشید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  درمان غیر جراحی انواع عارضه های ارتوپدی با تکنولوژی اسکن و پرینت سه بعدی برای اولین بار در کلینیک ما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *